LHY AUDIO Balanced DAC Board 2x PCM1794A I2S 24bit 192kHz - reviews - There are 2 reviews.
Only registered users can post a review. Log in or create an account .
Note :
Date :
Waldemar C.
Surprise
Surprisingly good sounding dac. And cheap ! With Ian Canada fifopi ,hdmi receiver works smoothly...but clocks must be 22 and 24 MHz ...according to pcm1794 datasheet
Note :
Date :
M A.
great dac, sounds very nice.
I have played the pcm 1794A dac for about two days now and am very happy with it, plays very nicely and quietly with a nice stereo image.
otherwise a great dac.
 (0)
LHY AUDIO Balanced DAC Board 2x PCM1794A I2S 24bit 192kHz