Mono potentiometer VRB-100M500 500kohm
No customer reviews yet, login to write a review.
No loyalty points for this product.
More info
Mono potentiometer VRB-100M500 500kΩ
- Split spindle 6 mm
- Button with 18 splines
- Fasteners for PCB nuts and pins
Technical characteristics :
Resistance: 100 Ω
Feature: Linear
Load capacity: 0.1 W
Insulation resistance: <500 kΩ / 500 V direct current
Test voltage: 500 V ~ / 1 min.