DAYTON AUDIO DAEX25W-8 Waterproof Speaker Driver Exciter Bodyshaker Full Range 10W 8 Ohm Ø25mm
No customer reviews yet, login to write a review.
By buying this product you get 3 loyalty points
SAV France
Grantie 5 ans
More info
Dayton Audio DAEX25W-8
Waterproof Speaker Driver Exciter Bodyshaker Full Range 10W 8 Ohm Ø25mm
Dayton Audio DAEX25W-8 Haut-parleur Vibreur Exciter Large Bande Waterproof 10W 8Ω Ø25mm
Technical characteristics
Specifications
Product typeExciter
Exciter typeFull range
Power10W RMS
Coil diameterØ25mm
Impedance8Ω
DC Resistance (Re)7.6Ω
Voice coil inductance (Le)0.58mH
Resonant frequency (Fs)1.276Hz
General
Total diameterØ70.2mm (2.76")
Total depth21mm (0.83")
Adhesive dimensionsØ46mm (1.81")
Weight83.9g
Data sheet
Speaker Power (W RMS)10.0
Speaker TypeExciter
Impedance (Ω)8
Loudspeaker diameter (mm)25.0
Diaphragm typeN/A
Efficiency / Sensitivity (dB)N/A
Max Linear Excursion (Xmax) (mm)N/A
Lowest frequency (Hz)N/A
Highest frequency (Hz)N/A
No reviews at this time.