ATOHM SD20ND04F Speaker Driver Dome Tweeter Neodymium 100W 4 Ohm 93dB Ø2cm
No customer reviews yet, login to write a review.
By buying this product you get 6 loyalty points
More info
The SD20ND04F is a tweeter equipped with a neodymium motor, a treated silk dome and a 20mm coil with CCAW (copper and aluminum alloy) wire.
This ATOHM specificity ensures better dispersion off-axis and limits spurious reflections at very high frequencies (bandwidth extends up to 25 kHz in the axis).